Atrodamies

, www.macandecor.lv

Raksti

info@macandecor.lv

Zvani

23500500

Iepirkšanās noteikumi

IEPIRKŠANĀS NOTEIKUMI

Internetveikals, paredzēts visu veidu interjera preču – sienu apdares materiālu - tapešu, apgaismes priekšmetu – lampu, lustru, mēbeļu, audumu, akustisko sienu, dekoratīvo elementu, grīdas segumu, interjera dekorāciju, interjera priekšmetu un tās komponenšu, un citas produkcijas (turpmāk - Prece) tirdzniecībai. Pircējs var iegādāties Internetveikalā izvietotās Preces, ievērojot šos noteikumus.
SIA ”MACAN” no vienas puses - Pārdevējs, un persona, kas veic pasūtījumu no otras puses -Pircējs. Pārdevējs apņemas pārdot un piegādāt Pircējam preces, atbilstoši Pircēja pasūtījumam.

1.PREČU CENAS
Visas Preču cenas ir norādītas EUR valūtā.
Visas cenas norādītas ar 21% PVN.

Pērkot preces vairāk par vienu gabalu, rēķinu apkalpošanas programmā rodas eiro centu noapaļošana uz augšu līdz ar to, BRĪDINĀJUMS, kopējā preču cena palielinās sākot no 0,01 līdz 0,09 eiro centiem atkarībā no pasūtīto preču daudzuma, SIA”MACAN” atvainojas par šādām eiro centu apaļošanas problēmām.

Būvizstrādājumiem cenas bez PVN - noformējot darījumu atbilstoši PVN likuma prasībām.
No 2018. gada 01. janvāra ir stājušies spēkā Pievienotās vērtības nodokļa likuma grozījumi, kas nosaka, ka iegādājoties Būvizstrādājumus - visiem Latvijas PVN maksātājiem veicot pirkuma noformēšanu ar pavadzīmi vai rēķinu un izmantojot TIKAI bezskaidras naudas darījumus: ar pārskaitījumu bankā vai ar bankas maksājuma karti, norādot pavadzīmē vai rēķinā PVN atsauci Nodokļa apgrieztā maksāšana, PVN likuma 142.pants - Pircējiem Būvizstrādājuma preces iegāde ir bez PVN!


2.PASŪTĪŠANAS IESPĒJAS
Klientu ērtībai SIA ”MACAN” piedāvā vairākus preču pasūtīšanas veidus:
·    zvanot uz tālruņa numuru +371 23400400 - darba dienās no plkst. 10:00 - 21:00;
·    rakstot uz e-pastu macan.decor@gmail.com norādot pasūtāmo preču veidu un daudzumu, komplektāciju. Pārdevēja klientu apkalpošanas speciālists - darba dienās no plkst. 10.00 - 21.00 atbildēs un nosūtīs Pircējam uz e-pastu sagatavoto pasūtījumam atbilstošu priekšapmaksas rēķinu;
·    24 h diennaktī e-veikalā www.macandecor.lv, pasūtot izvēlēto preču veidu, daudzumu un ar izvēlēto komplektāciju. Automātiski tiek sagatavots un Pircējam uz e-pastu tiks nosūtīts pasūtījumam atbilstošs priekšapmaksas rēķins.

3.PASŪTĪJUMA VEIKŠANAS NOTEIKUMI
3.1. Pārdevējs identificē Pircēju pēc sniegtajiem datiem, kas ir Pircēja vārds, uzvārds, e-pasta adrese, telefona numurs un adrese, kuru veicot pasūtījumu, ir norādījis Pircējs.
3.2. Veicot Preču pasūtījumu Internetveikalā, Pircējs vai Pircēja pilnvarotā persona – pilnībā apliecina to, ka ir iepazinies ar Pasūtījumā iekļauto Preču specifikāciju, un apstiprina to atbilstību Pircēja vajadzībām. Pārdevējs nenes atbildību par piegādāto Preču neatbilstību Pircēja vajadzībām vai to nesaderību ar kādām Pircēja lietošanā esošajām Precēm.
3.3. Ar brīdi, kad Pircējs Internetveikalā izveido Pasūtījumu un to nosūta Pārdevējam, tas Pircējam kļūst saistošs. Internetveikals nosūta Pircējam e-pasta vēstuli, kurā tiek sniegta informācija par veikto Pasūtījumu, un interneta e-pasta adrese, kuru izmantojot - saziņai Pasūtījums var tikt atcelts vai mainīts 1 (vienas) dienas laikā. Pēc Rēķina apmaksas Pircējs nav tiesīgs atteikties no Pasūtījuma vai to mainīt bez atsevišķas vienošanās ar Pārdevēju.
3.4. Katras Preces cena ir norādīta Internetveikalā un Rēķinā. Ja Preci nav iespējams piegādāt par Rēķinā norādīto cenu, Pārdevējs par to informē Pircēju. Ja Pircējs nepiekrīt cenas izmaiņām, Pārdevējam ir tiesības atteikt Pasūtījuma izpildi, un Pārdevējs atgriež Pircējam samaksāto naudu.
3.5. Noformējot Pasūtījumu, Pircējam tiek nosūtīts Rēķins par preču apmaksu. Apmaksa veicama avansa veidā, par pilnu summu. Rēķins jāapmaksā septiņu dienu laikā pēc rēķina nosūtīšanas, ja Rēķinā netiek norādīts cits apmaksas termiņš. Ja Rēķins netiek apmaksāts noteiktajā termiņā, uzskatāms, ka Pircējs no Pasūtījuma atteicies, neapmaksātais Rēķins tiek anulēts un dzēsts.

4.PASŪTĪJUMA RĒĶINA APMAKSA
Klientu ērtībai SIA ”MACAN” piedāvā vairākus preces apmaksas veidus:

1. SKAIDRA NAUDA
Skaidrā naudā kases aparātā, iespējams, ērti norēķināties, pērkot, pasūtot vai saņemot Preci SIA ”MACAN” - MACAN.DECOR veikalā Ieriķu iela 3, Rīga, LV-1084 t/c "Domina Shopping";

2. MAKSĀJUMA KARTE
Ar kredītkartēm vai debetkartēm iespējams ērti norēķināties pērkot, pasūtot vai saņemot Preci SIA ”MACAN” - MACAN.DECOR veikalā Ieriķu iela 3, Rīga, LV-1084 t/c "Domina Shopping";

3. BANKAS PĀRSKAITĪJUMS
Fiziskajām personām: Pēc pasūtījuma apstrādes no SIA ”MACAN” pārvaldītā Internetveikala automātiski tiks nosūtīts uz norādīto e-pasta adresi rēķins, lai Jūs varētu veikt naudas pārskaitījumu.
Juridiskām personām: Pēc pasūtījuma apstrādes darba dienās, laikā no plkst. 10:00 līdz 21:00 SIA ”MACAN” klientu apkalpošanas speciālists nosūtīs uz norādīto e-pasta adresi rēķinu, lai Jūs varētu veikt naudas pārskaitījumu.

5.ĪPAŠUMA TIEŠĪBAS
5.1. Īpašuma tiesības uz Preci pāriet Pircējam brīdī, kad Prece apmaksāta pilnā apmērā un piegādāta, saskaņā ar šiem Noteikumiem.
5.2. Apmaksa par Precēm uzskatāma par paveiktu brīdī, kad nauda ir ieskaitīta Pārdevēja norādītajā bankas kontā.
5.3. Pircējs saņemtās preces un Pircējam izveidojošos pasūtītās preces atlikumu, atlikumus, daļu, daļas, gabalu, gabalus vai pārpalikumus atpakaļ Pārdevējs nepieņem un neatpērk.

6.DATU APSTRĀDE
Ievadot nepieciešamo informāciju, noformējot pasūtījumu, Pircējs apliecina, ka ir iepazinies un piekrīt, ka viņa sniegtie dati tiks izmantoti, lai Pārdevējs varētu pieņemt Pircēja pasūtījumu, un veikt darbības, kas saistītas ar Pircēja pasūtījuma apstrādi un uz norādīto e-pasta adresi tiks izsūtīti paziņojumi, izsūtīti avansa rēķini / nodokļu rēķini, izmantojot norādīto telefona numuru telefoniski paziņosim, ka pasūtījums ir sagatavots un lai var nodrošināt preču piegādi izmantosim telefona numuru saziņai, piegādājot pasūtījumu uz norādīto pasūtījuma saņemšanas adresi. Datu apstrāde tiek veikta saskaņā ar LR likumdošanas prasībām.

7.ATTEIKUMA TIESĪBAS
Pircēji, kas iegādājušies preces SIA ”MACAN” interneta veikalā (www.macandecor.lv) ārpus SIA ”MACAN” tirdzniecības vietas ir tiesīgi izmantot atteikuma tiesības un atgriezt preci 14 kalendāro dienu laikā.
Atteikuma tiesības ir spēkā gadījumos, ja prece tiek atgriezta pilnā komplektācijā (prece, aksesuāri, kā arī nebojāts preces iepakojums), uzrādot oriģinālo, pirkumu apliecinošo dokumentu.
Lai izmantotu atteikuma tiesības un atgrieztu preci, tai:
·    ir jābūt nesaliktai, oriģinālā, nebojātā iepakojumā;
·    tā nedrīkst būt pircēja sabojāta;
·    ir jābūt tās pašas komplektācijas, kāda tā bija Pircējam to saņemot.
Pircējs nevar izmantot atteikuma tiesības, ja:
·    preces pēc to rakstura nevar atdot atpakaļ, vai tās ātri bojājas vai ir ātri izlietojamas;
·    preces pēc piegādes tikušas sabojātas;
·    preces ir pasūtītas un izgatavotas pēc Pircēja izvēlētajām īpašajām norādēm un daudzuma (piemēram, lampu/lustru individuāla komplektācija, tapešu individuāla pasūtīšana to skaits un daudzums);
·    citos normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos;

Lai izvairītos no pārpratumiem, preces saņemšanas brīdī pārliecinieties, vai tā pilnībā atbilst pasūtītajai – ražotājs, modelis, krāsa, izmērs un citi būtiski parametri.

Lai Jūs varētu izmantot atteikuma tiesības, Jums ir jāinformē mūs par lēmumu atteikties no Distances līguma, Pircējs piesaka preču atgriešanas pieteikumu nosūtot paziņojumu uz Pārdevēja e-pasta adresi macan.decor@gmail.com.lv.
Pārdevējs pārbauda paziņojumā norādītos apstākļus 3 (trīs) darba dienu laikā no e-pasta saņemšanas brīža un sazinās ar Pircēju, nosūtot Prasījuma pieteikuma veidlapu vai Atteikuma tiesību veidlapu, kurā Pircējs var norādīt tajā visus nepieciešamos datus un aprakstīt radušos situāciju atbilstoši prasības celšanas pamatotībai.
Saņemot aizpildītu no Pircēja Prasījuma pieteikuma veidlapu vai Atteikuma tiesību veidlapu Pārdevējs pārbauda pieteikumā norādītos apstākļus 10 (desmit) dienu laikā, tiks pieteikts preču atgriešanas pieteikums, un nepieciešamības gadījumā sazinās ar Pircēju gadījumā, ja pieteikums nav pamatots;.

8.PREČU PIEGĀDE
Veicot Preces Pasūtījumu, Pircējam ir iespējams izvēlēties šādus Preces piegādes variantus:

1. PREČU SAŅEMŠANA VEIKALĀ - NOLIKTAVĀ
Preču saņemšana Pārdevēja veikalā - MACAN.DECOR Ieriķu iela 3, Rīga, LV-1084 t/c "Domina Shopping". Pircējam saņemot Preces Pārdevēja veikalā, nav jāmaksā par Preču piegādes pakalpojumu.

2. PREČU PIEGĀDE AR KURJERDIENESTU
Preču piegāde Pircējam uz tā norādīto adresi, izmantojot Pārdevēja piedāvātos resursus.
Šajā gadījumā Pārdevējs Rēķinā papildus iekļauj izmaksas par Preču piegādi. Izmaksas tiek noteiktas katrā gadījumā atsevišķi – ņemot vērā Preces izmērus un svaru, piegādes steidzamību un vietu, uz kuru Prece piegādājama ar:
DPD kurjerdienestu Latvijā un Eiropā vai ar DPD – vairāk kā 160 Pickup Paku bodes punktos visā Latvijā.

Piegāde ar DPD kurjerdienestu visā Latvijā. (Maksa no 5.66 līdz 30,54 EUR, atkarībā no piegādes zonas un preces kopējā svara (kg))
•    Piegādes maksa ir atkarīga no piegādes zonas un svara (prece kopā ar iepakojumu):
        •€5.66 (-1kg) – €11,83 (-31kg) Zona 1 (Rīga);
        •€7.15 (-1kg) – €17,68 (-31kg) Zona 2 (Lielākās pilsētas un lielākie novadi):

Lielākās pilsētas: Aizkraukle, Alūksne, Balvi, Bauska, Cēsis, Daugavpils, Dobele, Gulbene, Jelgava, Jēkabpils, Jūrmala, Krāslava, Kuldīga, Liepāja, Limbaži, Ludza, Madona, Ogre, Preiļi, Rēzekne, Saldus, Talsi, Tukums, Valka, Valmiera, Ventspils;
Lielākie novadi: Ādažu, Babītes, Baldones, Carnikavas, Garkalnes, Inčukalna, Krimuldas, Mālpils, Mārupes, Olaines, Ropažu, Salaspils, Saulkrastu, Siguldas, Stopiņu, Sējas, Ķekavas novadi.
        •€14,18 (-1kg) – €30,54 (-31kg) Zona 3 (Pārējā Latvijas teritorija).
•    Preces piegādes dienā Jūs saņemsiet SMS īsziņu ar izvēlēto piegādes laika intervālu.
•    Vismaz 30 minūtes pirms preces piegādes kurjers ar Jums sazināsies, lai pārliecinātos, ka Jūs varēsiet saņemt sūtījumu.

Piegāde ar DPD kurjerdienestu Lietuvā un Igaunijā. (Maksa no 12.96 līdz 33.46 EUR, atkarībā no piegādes zonas un preces kopējā svara (kg))
•    Piegādes maksa ir atkarīga no piegādes zonas un svara (prece kopā ar iepakojumu):
        •€12.96 (-1kg) – €33.46 (-31kg) Zona 1 (Lietuva un Igaunija)
•    Preces piegādes dienā Jūs saņemsiet SMS īsziņu ar izvēlēto piegādes laika intervālu.
•    Vismaz 30 minūtes pirms preces piegādes kurjers ar Jums sazināsies, lai pārliecinātos, ka Jūs varēsiet saņemt sūtījumu.

Piegāde ar DPD kurjerdienestu Eiropā. (Maksa no 24,54 līdz 61,35 EUR, atkarībā no piegādes zonas un preces kopējā svara (kg))
•    Piegādes maksa ir atkarīga no piegādes zonas:
        •€24.54 (-1kg) – €61.35 (-31kg) Zona 1 (Eiropa)
•    Preces piegādes dienā Jūs saņemsiet SMS īsziņu ar izvēlēto piegādes laika intervālu.
•    Vismaz 30 minūtes pirms preces piegādes kurjers ar Jums sazināsies, lai pārliecinātos, ka Jūs varēsiet saņemt sūtījumu.

9.PREČU PIEGĀDES NOTEIKUMI
Piegādes izmaksas tiks pieskaitītas pasūtījuma summai;
•    Pasūtījuma piegāde tiek veikta nākamajā dienā pēc pasūtījuma apstrādes (Ja prece ir noliktavā);
•    Saņemot preci jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase, autovadītāja apliecība vai ID karte);
•    Preces piegādes dokumentu, preces saņemšanas vietā paraksta tās saņēmējs - pircējs vai pircēja autorizēta persona, kas kā saņēmējs norādīta pasūtījumā.

Ja pieņemot Preci, tiek konstatēts Preču iztrūkums vai Preces bojājums, piedaloties Pārdevēja un Pircēja pārstāvim, Preces tiek izpakotas, un konstatētie trūkumi tiek fiksēti abpusēji saskaņotā un parakstītā aktā.
Pretenzijas par Preču skaitu, iepakojuma bojājumiem vai Preču ārējiem bojājumiem, kas izteiktas vēlāk, Pārdevējam nav saistošas.

10.PREČU GARANTIJA
10.1. Precēm ir spēkā attiecīgo Preču izgatavotāju piešķirtais Preču garantijas termiņš un garantijas uzturēšanas noteikumi, kas ir noteikti konkrētās Preces tehniskajā dokumentācijā vai Preces aprakstā, kas norādīts E-veikalā.
10.2. Pārdevējs Precēm neveic Garantijas remontu paša spēkiem. Pārdevējs sniedz informāciju Pircējam par attiecīgā Preču ražotāja servisa centriem, kuros Pircējam ir jāvēršas Preču garantijas apkalpošanas jautājumos.
10.3. Preču defektācijas gadījumos, kas radušies Garantijas darbības laika posmā tiek novērsti saskaņā ar katra konkrētā ražotāja instrukcijām.

11.PĀRDEVĒJA REKVIZĪTI
Nosaukums: SIA MACAN
Reģistrācijas numurs: 40203117356
PVN reģistrācijas numurs: LV40203117356
Banka: AS SEB BANKA
BIC kods: UNLALV2X
Konts EUR: LV23UNLA0055000447922
Juridiskā adrese: Ģertrūdes iela 20-14, Rīga, LV-1011
Veikala adrese – Ieriķu iela 3, Rīga, LV-1084 t/c "Domina Shopping"
Tālrunis: +371 23400400
 

 

DISTANCES LĪGUMS

1. LĪGUMA PRIEKŠMETS

1.1. Pārdevējs – interneta tirdzniecības vietnes www.macandecor.lv, turpmāk Internetveikals, un ar to saistīto tiesību īpašnieks SIA “MACAN”, reģistrācijas Nr. 40203117356, juridiskā un pasta adrese: Ģertrūdes iela 20 - 14, Rīga, LV-1011, kas savas saimnieciskās darbības ietvaros saskaņā ar šo distances līgumu, turpmāk Līgums, piedāvā un pārdod preci Pircējam;

1.2. Pircējs - patērētājs, rīcībspējīga persona, kas veic pasūtījumu Internetveikalā. Veicot un apstiprinot pasūtījumu Internetveikalā, persona apliecina, ka ir rīcībspējīga un tiesīga iepirkties Internetveikalā;

1.3. Līgums uzskatāms par noslēgtu ar brīdi, kad Pircējs veicis pasūtījumu un atbilstoši šiem Līguma noteikumiem ir veicis samaksu par Preci;

1.4. Pārdevējs ir tiesīgs vienpusēji grozīt un papildināt Līguma noteikumus. Pircējam iepērkoties Internetveikalā, tiek piemēroti Līguma noteikumi, kas ir spēkā preču pasūtīšanas brīdī;

1.5. Pārdevējam ir tiesības bez brīdinājuma ierobežot Pircēja izmantojamos Internetveikala pakalpojumus vai atcelt Pircēja darījumus, ja Pārdevējs uzskata, ka Pircējs, izmantojot Internetveikalu, var pārkāpt vai pārkāpj Līguma noteikumus, mēģina kaitēt Pārdevējam, Internetveikala darbībai vai drošībai, vai trešajām personām;

1.6. Veicot pasūtījumu, Pircējs apliecina, ka ir iepazinies ar šo Līgumu un tajā ietvertajiem noteikumiem, viņam tie ir zināmi, viņš tos saprot un pilnībā tiem piekrīt. Pircējs apņemas ar Līguma noteikumiem iepazīties katrā iepirkšanās reizē. Pircējs nav tiesīgs pasūtīt preces Internetveikalā, ja nav iepazinies ar Līguma noteikumiem vai tiem nepiekrīt.

2. PREČU IEGĀDE

2.1. Lai varētu izmantot Internetveikala pakalpojumus un iegādāties tajā piedāvātās preces, veicot pirkumu Pircējam ir jānorāda savi personīgie pamatdati (norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pastu, tālruni), lai spētu identificēt Pircēju un Pircēja veikto Pasūtījumu;

2.2. Pircējs ir atbildīgs par jebkuru viņa veikto darbību Internetveikalā, norādot savus pamatdatus. Ja Internetveikala sniegtos pakalpojumus izmanto trešā persona, izmantojot Pircēja pamatdatus, Pārdevējs šo personu uzskata par Pircēju;

2.3. Veicot pirkumu, Pircējs var norādīt vai vēlas saņemt Pārdevēja vai viņa partneru paziņojumus vai citus Pircējam noderīgus piedāvājumus, tādējādi piekrītot, ka šādus paziņojumus vai piedāvājumus Pircējam var sūtīt. Ja Pircējs nevēlas tos saņemt un to ir atbilstoši apstiprinājis, Pārdevējs nesūtīs Pircējam reklāmas un informatīvos ziņojumus, izņemot tos, kuri ir nepieciešami, lai izpildītu Pircēja veikto pasūtījumu;

2.4. Pircējs sniedzot nepieciešamo informāciju par sevi, lai varētu nodrošināt pakalpojuma izpildi, Pircējs dod tiesības Pārdevējam kā personas datu pārzinim atlasīt, uzkrāt, sistematizēt un izmantot visu to informāciju un datus, kurus Pircējs ir sniedzis, izmantojot Internetveikala pakalpojumus;

2.5. Pircēja sniegtie personas dati tiks apstrādāti, ievērojot Latvijas Republikas normatīvos aktus, kas reglamentē fizisko personu datu apstrādi un aizsardzību.

Apstrādājot un glabājot Pircēja personas datus, Pārdevējs izmantos organizatoriskus un tehniskus līdzekļus, kas nodrošinās personas datu aizsardzību no nejaušas atklāšanas, maiņas vai citādas nelikumīgas datu apstrādes.

2.6. Pircēja personas dati tiks izmantoti, lai identificētu Pircēju un Preču saņēmēju, veicot preču pārdošanu un piegādi, izrakstot grāmatvedības dokumentus, atmaksājot pārmaksātu summu un naudu par Pircēja atpakaļ atdotajām precēm, administrējot parādsaistības, veicot citas no Līguma izrietošās saistības, kā arī nodrošinot Pircējam iespēju izmantot citus Iinternetveikala pakalpojumus. Pircēja personas dati var tikt apstrādāti tiešā mārketinga mērķiem, tikai ar Pircēja piekrišanu.

2.7. Pircēja sniegtos personas datus izmantos tikai Pārdevējs un tā partneri, ar kuriem Pārdevējs sadarbojas, veicot Internetveikala administrēšanu, preču piegādi un citus ar Pircēja pasūtījuma izpildi saistītus pakalpojumus. Pārdevējs apliecina, ka neatklās Pircēja personas datus citām trešajām personām, izņemot Latvijas Republikas tiesību aktos noteiktos gadījumos.

2.8. Pircēja personas dati tiks glabāti ne ilgāk, kā to prasa noteiktie datu apstrādes mērķi.

2.9. Macan Privātuma politika attiecas uz šī Līguma ietvaros apstrādātajiem fizisko personu datiem. (Detalizētāka informācija, pieejama www.macandecor.lv mājas lapā sadaļā Privatuma politika). Pircējam ir pienākums nekavējoties paziņot SIA ”MACAN” par visām izmaiņām tās fizisko personu datos: uzvārds, adrese, e-pasts, tālrunis u.t.t.

3. PREČU PASŪTĪŠANA

3.1. Veicot pasūtījumu, nepieciešams norādīt preces saņēmēja adresi, vārdu, uzvārdu un telefona numuru;

3.2. Veicot pasūtījumu, Pircējs apliecina, ka izvēlējies iegādāties konkrēto preci uz šajā Līgumā norādītiem noteikumiem;

4. PREČU CENA, PIEGĀDES IZMAKSAS UN APMAKSAS KĀRTĪBA

4.1. Preču cenas Internetveikalā izveidotajā pasūtījumā tiek norādītas eiro (EUR) ar iekļautu PVN. Prece Pircējam tiek pārdota par cenu, kas ir spēkā Internetveikalā pasūtījuma veikšanas brīdī;

4.2. Pircējs par precēm un piegādi norēķinās uzreiz pēc pasūtījuma veikšanas, izmantojot kādu no Internetveikalā norādītajām apmaksas sistēmām;

4.3. Pircējam par pasūtītajām precēm un piegādi ir jāsamaksā pasūtījuma veikšanas brīdī. Tikai saņemot samaksu par precēm un piegādi, tiek izpildīts pasūtījums un noteikts preču piegādes termiņš. Samaksa uzskatāma par veiktu, kad visa maksājuma summa ir saņemta Pārdevēja bankas kontā, kas norādīts samaksas noteikumos. Preču un piegādes cenā ir iekļauts PVN;

4.4. Preču pasūtīšanas brīdī ir spēkā Internetveikalā norādītie preču piegādes izmaksu izcenojumi. Pasūtījuma summa, kas sastāv no preču cenas un piegādes izmaksām, ir pieejama Pircējam pasūtījuma veikšanas procesā pirms pasūtījuma apstiprināšanas.

5. PREČU PIEGĀDE

5.1. Pārdevējs piegādā Preces Pircēja norādītā adresē ar Pārdevēja norīkota kurjera starpniecību;

5.2. Preces tiek piegādātas tikai Pārdevēja noteiktajā teritorijā. Pārdevējs pieņem pasūtījumu tikai tad, ja Pircēja norādītā piegādes adrese atrodas noteiktajā teritorijā;

5.3. Pārdevējs rūpēsies, lai Pircēja pasūtījums tiktu izpildīts pilnībā, taču Pārdevējs to

nevar garantēt. Ja veikalā nav pasūtīto preču vai to nav pietiekamā daudzumā, Pārdevējam ir tiesības preces nepiegādāt vai piegādāt mazāku preču daudzumu;

5.4. Ja Pārdevējs piegādāja Pircējam preci nepietiekamā daudzumā un piegādāto preču summa ir mazāka, nekā Pircējs ir apmaksājis, tad Pircējam tiek atgriezta starpība par nepiegādāto preci.

5.5. Pircēja pasūtītās preces tiek piegādātas Pircēja pasūtījumā norādītajā adresē. Pasūtījumā norādītajai personai ir jāpieņem preces pašai. Ja pasūtītās preces saņems nevis pasūtījumā norādītā persona, bet cita persona pasūtījumā norādītajā adresē, uzskatāms, ka pasūtījumu saņēmusi Pasūtījumā norādītā persona. Pārdevējs nekādā ziņā nav atbildīgs par zaudējumiem, kas rodas Pircējam vai trešajām personām tādēļ, ka Pircējs ir norādījis nepareizu piegādes adresi vai nepilnīgus saņēmēja datus, vai ja preci piegādes adresē saņems cita persona;

5.6. Ja preču piegāde nav iespējama Pircēja vainas vai no Pircēja atkarīgu apstākļu dēļ (Pircējs ir norādījis nepareizu adresi, norādītajā adresē Pircējs vai pasūtījumā norādītā persona nav sastopami, neatbild uz telefona zvaniem, durvju, domofonu zvaniem, norādītajai adresei nevar piekļūt, u. c. objektīvi iemesli), preces netiek sūtītas atkārtoti, bet tiek uzglabātas 30 dienas, sākot no dienas, kad kurjers preci ir nogādājis atpakaļ Pārdevējam. Preces tiek uzglabātas SIA ”MACAN” noliktavā Ģertrūdes ielā 20-14, Rīgā. Ja preci neizņem 30 dienu laikā Pārdevējs patur tiesības paturēt no Pircēja saņemto pilno samaksu par precēm un piegādi, nauda par precēm un piegādi netiek atmaksāta atpakaļ un preces netiek atgrieztas atpakaļ.

5.7. Pārdevējs piegādā Pircējam preces Internetveikalā norādītajā termiņā vai pasūtījumā izvēlētajā laika posmā, ja tiek piedāvāti dažādi piegādes termiņi. Pircējs piekrīt, ka gadījumos, ja preču piegāde var kavēties neparedzamu un no Pārdevēja neatkarīgu apstākļu dēļ, Pārdevējs var sazināties ar Pircēju un saskaņot citu piegādes laiku;

5.8. Ja Pircējs piegādes brīdī konstatē, ka sūtījuma iepakojums ir bojāts (ieplēsta iepakojuma uzlīme vai cits ārējs bojājums), vai ja sūtījums piegādāts ar nokavējumu, viņam tas ir jāieraksta piegādes dokumentā - pavadzīmē, Pārdevēja eksemplārā. Pretējā gadījumā ir uzskatāms, ka sūtījums ir piegādāts laicīgi un bez bojājumiem.

5.9. Nekavējoties pēc Preču saņemšanas Pircējs pārbauda piegādāto Preču atbilstību pasūtītajām Precēm un pasūtītajam daudzumam, kā arī saņemto preču kvalitāti, tai skaitā preču derīguma termiņus un marķējumus valsts valodā. Ja Pircējs konstatē, ka sūtījumā nav atbilstošs preču daudzums, piegādātas pasūtījumam neatbilstošas preces, vai precēm ir neatbilstoša kvalitāte, tai skaitā preču derīguma termiņi un marķējumi valsts valodā, pircējam nekavējoties par to jāveic atzīmes piegādes dokumentā - pavadzīmē un ir tiesības nepieņemt konkrēto preci. Ja pircējs parakstījis piegādes dokumentu-pavadzīmi un tajā nav veiktas nekādas atzīmes, tiek uzskatīts, ka piegādātas pasūtījumam atbilstošas preces, pasūtījumam atbilstošā daudzumā un kvalitātē. Kā arī ne vēlāk kā Preču saņemšanas dienā par konstatētajām nepilnībām ir jāinformē Pārdevējs, un jāapraksta konstatētā neatbilstība, nosūtot paziņojumu uz Pārdevēja e-pasta adresi macan.decor@gmail.com Pārdevējs pārbauda paziņojumā norādītos apstākļus 3 (trīs) darba dienu laikā no e-pasta saņemšanas brīža un sazinās ar Pircēju, lai rastu situācijas risinājumu.

5.10. Pircējam ir pienākums nodrošināt, lai pasūtījumā norādītā persona preču piegādes brīdī atrastos pasūtījumā norādītajā adresē, uzrādītu kurjeram personu apliecinošu dokumentu, bez kavēšanās pieņemtu preces, parakstītu pavadzīmi, veiktu piezīmes pavadzīmē (pārdevēja eksemplārā), ja preces piegādātas ar nokavējumu vai ja bojāta iepakojuma uzlīme, un atgrieztu pavadzīmes eksemplāru kurjeram.

5.11. Ja Pircējs nav nodrošinājis 5.10. punkta izpildi, Pārdevējs neatbild ne par kādiem Pircēja zaudējumiem, savukārt Pircējs sedz Pārdevējam ar preču piegādi, atgriešanu vai bojāšanos radušās izmaksas un zaudējumus. Pārdevējs ir tiesīgs izdevumu un zaudējumu atlīdzību ieturēt no Pircēja iemaksātās summas, ja Pircējs nav pieņēmis preci vai no Pārdevēja neatkarīgu apstākļu dēļ Pircējam tā nav izsniegta un, tā tikusi, atgriezta Pārdevējam.

6. PREČU ATGRIEŠANA

6.1. Preces, kurām ir noteikts derīguma termiņš, tiek piegādātas tā, lai Pircējam būtu iespēja izmantot šīs preces līdz derīguma termiņa beigām.

6.2. Atteikuma tiesību pieteikumu par līguma nosacījumiem neatbilstošas preces atgriešanu piesakāms pēc ”Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 12.panta. Atteikuma tiesības attiecībā uz distances līgumu un līgumu, kas noslēgts ārpus saimnieciskās vai profesionālās darbības vietas” kārtības kādā piesakāms un izskatāms patērētāja prasījums par līguma noteikumiem neatbilstošu preci vai pakalpojumu noteiktā kārtībā, izmantojot uz e-pastu macan.decor@gmail.com nosūtīt aizpildītu Prasījuma pieteikuma veidlapu vai Atteikuma tiesību veidlapu;

6.3. Pircējs var izmantot atteikuma tiesības un vienpusēji atkāpties no Distances līguma 14 kalendāro dienu laikā pēc attiecīgo preču piegādes aizpildot Atteikuma tiesību veidlapu;

Pircējs nevar izmantot atteikuma tiesības, ja:

6.3.1. preces pēc to rakstura nevar atdot atpakaļ, vai tās ātri bojājas vai ir ātri izlietojamas;

6.3.2. preces pēc piegādes tikušas sabojātas;

6.3.3. preces ir pasūtītas un izgatavotas pēc Pircēja izvēlētajām īpašajām norādēm un daudzuma (piemēram, lampu/lustru individuāla komplektācija, tapešu individuāla pasūtīšana to skaits un daudzums);

6.3.4. citos normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos;

6.4. Lai izmantotu atteikuma tiesības, Pircējs piesaka preču atgriešanas pieteikumu nosūtot paziņojumu uz Pārdevēja e-pasta adresi macandecor@gmail.com.lv. Pārdevējs pārbauda paziņojumā norādītos apstākļus 3 (trīs) darba dienu laikā no e-pasta saņemšanas brīža un sazinās ar Pircēju, nosūtot Prasījuma pieteikuma veidlapu vai Atteikuma tiesību veidlapu, kurā Pircējs var norādīt tajā visus nepieciešamos datus un aprakstīt radušos situāciju atbilstoši prasības celšanas pamatotībai. Saņemot aizpildītu no Pircēja Prasījuma pieteikuma veidlapu vai Atteikuma tiesību veidlapu Pārdevējs pārbauda pieteikumā norādītos apstākļus 10 (desmit) dienu laikā, tiks pieteikts preču atgriešanas pieteikums, un nepieciešamības gadījumā sazinās ar Pircēju gadījumā, ja pieteikums nav pamatots;

6.5. Atteikuma tiesību izmantošanas gadījumā Pircējs 14 dienu laikā pēc preces saņemšanas nogādā preci Pārdevējam uz SIA “MACAN” veikalu - noliktava: Ģertrūdes iela 20-14, Rīga, LV-1011.

6.6. Preču cenu, ko Pircējs, izmantojot atteikuma tiesības, ir atgriezis atpakaļ Pārdevējam šajā Līgumā noteiktā kārtībā, Pārdevējs atgriež Pircējam, trīsdesmit dienu laikā pēc preces pieņemšanas.

6.7. Ja Pircējs atgriež preces Pārdevējam, izmantojot atteikuma tiesības, piegādes maksa Pircējam netiek atmaksāta.

6.8. Preču atgriešanas izdevumus, izņemot ja tiek atgrieztas Līguma noteikumiem neatbilstošas Preces, sedz Pircējs;

6.9. Pircējs ir atbildīgs par preces kvalitātes un drošuma saglabāšanu atteikuma tiesību realizēšanas termiņā. Pircējs ir atbildīgs par preces vērtības jebkāda veida samazināšanos, ja prece ir izmantota tādā veidā, kas nav savienojams ar labas ticības principu, tai skaitā izmantota citā nolūkā, nevis preces īpašības vai darbības noskaidrošanai. Precēm ir jābūt nesabojātām, nezaudējušām preces izskatu (nenoņemtas un nesabojātas etiķetes u. c.) un nelietotām. Prece ir jāatdod tās oriģinālajā iepakojumā, tādā pašā komplektācijā, kādā tā tika saņemta, un preces piegādes dokumentu, kā arī lietošanas instrukcijas un citus preces piederumus. Ja prece nav pilnībā komplektēta, ir sabojāta, nekārtīga vai nav atbilstoši iepakota, Pārdevējam ir tiesības nepieņemt preci, kā arī neatmaksāt Pircēja par preci samaksāto naudu.

7. PREČU KVALITĀTES GARANTIJA

7.1. Visu Internetveikalā pārdodamo preču īpašības ir norādītas katras preces aprakstā.

7.2. Precēm tiek piešķirta preces ražotāja garantija. Precēm, kurām kvalitātes garantija netiek izsniegta, spēkā ir garantija, kas noteikta attiecīgajos tiesību aktos. Ja Pircēju neapmierina pasūtītā Preces kvalitāte viņa pienākums ir informēt Pārdevēju, lai tas varētu sazināties un informēt preces ražotāju vai oficiālo izplatītāju.

8. CITI NOTEIKUMI

8.1. Ja preces Pircējam tiek piegādātas ar kavēšanos vai netiek piegādātas Pircēja vainas vai no Pircēja atkarīgu apstākļu dēļ, Pārdevējs nav atbildīgs par preču piegādes termiņu pārkāpšanu.

8.2. Ja piekļūšana Internetveikalam, reģistrācija Internetveikalā vai pasūtījuma veikšana Internetveikalā nav iespējama vai ir traucēta tehnisku vai no Pārdevēja neatkarīgu iemeslu dēļ, Pārdevējs nav atbildīgs par jebkādiem Pircēja vai trešo personu zaudējumiem.

8.3. Pārdevējs neatbild par sekām, ja Pircēja datora vai monitora īpatnību dēļ Pircēja datora monitorā redzamo Internetveikala preču attēls pēc jebkādām pazīmēm atšķiras no preču izskata dabā.

8.4. Pircējs veicot pasūtījumu, kas pārsniedz noliktavā esošo skaitu ir Individuāls pasūtījums. Pircējs veic pasūtījuma komplektāciju, tieši atbilstoši savām vēlmēm, vēlamajām krāsām, materiālam un skaitam, līdz ar to Individuāli veiktās preču komplektācijas, īpaša skaita pasūtījums un tieši Pircējam izveidotie realizētie pasūtījumi ir Pircēja Individuāls pasūtījums.

Preces, kuras izgatavotas, komplektētas un piegādātas pēc Pircēja veiktā Individuālā pasūtījuma, šādas Pircēja pasūtītās Preces Pārdevējs atpakaļ nepieņem un atgriezt tās nav iespējams un samaksāto preces vērtību atpakaļ neatmaksā.

8.5. Pircējs saņemtās preces un Pircējam izveidojošos pasūtītās preces atlikumu, atlikumus, daļu, daļas, gabalu, gabalus vai pārpalikumus atpakaļ Pārdevējs nepieņem un neatpērk.

 

SIA ”MACAN” PRIVĀTUMA POLITIKA                         

PĀRZINIS UN TĀ KONTAKTINFORMĀCIJA

Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA ”MACAN” (turpmāk - MACAN), vienotās reģistrācijas Nr. 40203117356, Juridiskā adrese: Ģertrūdes iela 20-14, Rīga, LV-1011.

SIA ”MACAN kontaktinformācija ar personas datu apstrādi saistītajos jautājumos ir: macan.decor@gmail.com. Izmantojot šo kontaktinformāciju vai vēršoties SIA ”MACAN” juridiskajā adresē, var uzdot jautājumu par personas datu apstrādi. Pieprasījumu par savu tiesību īstenošanu var iesniegt saskaņā ar šeit noteikto kārtību.

DOKUMENTA PIEMĒROŠANAS SFĒRA

Personas dati ir jebkāda informācija par identificētu vai identificējamu fizisku personu – SIA ”MACAN” klientu,  sadarbības partneru vai to darbinieku, darba vietas kandidātu vārds uzvārds, personas kods, dzīves vietas adrese, personīgais tālruņa numurs, personīgais e-pasts, nodarbošanās, ienākumu apjoms, saņemtie pakalpojumi, norēķinu informācija, telefoniskās, elektroniskās komunikācijas informācija un cita informācija, kas attiecināma uz fizisku  personu.

Privātuma politiku piemēro privātuma un personas datu aizsardzības nodrošināšanai attiecībā uz:

•           fiziskajām personām - klientiem un citiem pakalpojumu lietotājiem (tajā skaitā, potenciālajiem, bijušajiem un esošajiem), kā arī trešajām personām, kuras saistībā ar pakalpojumu sniegšanu fiziskai personai (klientam, lietotājam) saņem vai nodod SIA ”MACAN” jebkādu informāciju (tajā skaitā, kontaktpersonas, maksātāji u.c.);

•           SIA ”MACAN” veikalu, biroju un citu telpu apmeklētājiem, tajā skaitā, attiecībā uz kuriem tiek veikta videonovērošana;

•           SIA ”MACAN” uzturēto interneta mājaslapu un mobilo lietotņu apmeklētājiem (turpmāk - Klienti).

SIA ”MACAN” rūpējas par Klientu privātumu un personas datu aizsardzību, ievēro Klientu tiesības uz personas datu apstrādes likumību saskaņā ar piemērojamajiem tiesību aktiem – Latvijas Republikas likumiem un pakārtotiem tiesību aktiem, Eiropas Parlamenta un padomes 2016. gada 27. aprīļa Regulu 2016/679 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Regula) un citiem piemērojamajiem tiesību aktiem privātuma un datu apstrādes jomā.

Privātuma politika ir attiecināma uz datu apstrādi neatkarīgi no tā, kādā formā un/vai vidē Klients sniedz personas datus (SIA ”MACAN” interneta mājaslapā www.macandecor.lv, mobilajās lietotnēs, papīra formātā vai elektroniski) un kādās uzņēmuma sistēmās vai papīra formā tie tiek apstrādāti.

PERSONAS DATU APSTRĀDES NOLŪKI

SIA ”MACAN” apstrādā personas datus šādiem nolūkiem:

•           Pakalpojumu sniegšanai un preču pārdošanai:

- klienta identificēšanai;

- līguma sagatavošanai un noslēgšanai;

- preču piegādei un garantijas pakalpojumu sniegšanai (līguma saistību izpildei);

- pakalpojumu darbības nodrošināšanai / uzturēšanai;

- garantijas saistību izpildei;

- preču un pakalpojumu uzlabošanai, jaunu preču un pakalpojumu attīstībai;

- pakalpojuma lietošanas veicināšanai;

- pakalpojumu reklamēšanai un izplatīšanai jeb komerciāliem nolūkiem;

- klientu apkalpošanai;

- iebildumu izskatīšanai un apstrādei;

- klientu noturēšanai, lojalitātes celšanai, apmierinātības mērījumiem;

- norēķinu administrēšanai; 

- parādu atgūšanai un piedziņai; 

- mājaslapu un mobilo aplikāciju uzturēšanai un darbības uzlabošanai.

•           Biznesa plānošanai un analītikai:

- statistikai un biznesa analīzei;

- plānošanai un uzskaitei;

- efektivitātes mērīšanai;

- datu kvalitātes nodrošināšanai;

- tirgus un sabiedriskā viedokļa pētījumu veikšanai; 

- atskaišu sagatavošanai;

- klientu aptauju veikšanai;

- riska vadības aktivitāšu ietvaros.

•           Informācijas sniegšanai valsts pārvaldes iestādēm un operatīvās darbības subjektiem ārējos normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos un apjomā.

•           SIA ”MACAN” īpašuma un personu drošībai, zādzību un krāpniecisku darbību novēršanai SIA ”MACAN” birojā un veikalos, noziedzīga nodarījuma fiksēšanai, iespējamo likumpārkāpēju identificēšanai Video novērošanas ietvaros. Videonovērošanas ietvaros dati tiek glabāti līdz 30 dienām. Pēc šī termiņa beigām SIA ”MACAN” nodrošina pilnīgu datu automātisku dzēšanu, ja dati iepriekš nav pieprasīti vai nav konstatēti noziedzīgi nodarījumi. Ja dati iepriekš ir pieprasīti no kompetentām valsts vai pašvaldību institūcijām vai ir konstatēti noziedzīgi nodarījumi, datus uzglabā pēc nepieciešamības.

•           Citos specifiskos nolūkos, par kuriem Klients tiek informēts brīdī, kad viņš sniedz attiecīgus datus SIA ”MACAN”.

PERSONAS DATU APSTRĀDES TIESISKAIS PAMATS

SIA ”MACAN” apstrādā Klienta personas datus, balstoties uz šādiem tiesiskajiem pamatiem:

•           līguma noslēgšanai un izpildei - lai noslēgtu līgumu pēc Klienta pieteikuma un nodrošinātu tā izpildi;

•           normatīvo aktu izpildei - lai izpildītu SIA ”MACAN” saistošos ārējos normatīvajos aktos noteiktu pienākumu;

•           saskaņā ar Klienta - datu subjekta piekrišanu;

•           likumīgās (leģitīmās) interesēs - lai realizētu no SIA ”MACAN” un Klienta starpā pastāvošajām saistībām vai noslēgtā līguma, vai likuma izrietošas SIA ”MACAN” leģitīmās (likumīgās) intereses.

SIA ”MACAN” likumīgās (leģitīmās) intereses ir:

•           veikt komercdarbību;

•           piedāvāt kvalitatīvas Interjera preces, produktus un citus risinājumus;

•           pārbaudīt Klienta identitāti pirms līguma noslēgšanas;

•           nodrošināt līguma saistību izpildi;

•           novērst nepamatotus finansiālus riskus savai komercdarbībai (t.sk., veikt kredītriska novērtējumu pirms preču un pakalpojumu pārdošanas un līguma izpildes laikā);

•           saglabāt Klientu pieteikumus un iesniegumus par preču pirkumu un pakalpojumu sniegšanu, citus pieteikumus un iesniegumus, piezīmes par tiem, t.sk., kas veikti mutiski, zvanot un interneta mājas lapās;

•           analizēt SIA ”MACAN” mājaslapu, interneta vietņu un mobilo lietojumu darbību, izstrādāt un ieviest to uzlabojumus;

•           veikt darbības Klientu noturēšanai;

•           segmentēt klientu datu bāzi pakalpojumu efektīvākai nodrošināšanai;

•           izstrādāt un attīstīt preces un pakalpojumus;

•           reklamēt savas preces un pakalpojumus, nosūtot komerciālus paziņojumus;

•           nosūtīt citus ziņojumus par līguma izpildes gaitu un līguma izpildei būtiskiem notikumiem, kā arī veikt Klientu aptaujas par precēm un pakalpojumiem un to lietošanas pieredzi;

•           novērst krāpniecību;

•           nodrošināt korporatīvo pārvaldību, finanšu un biznesa uzskaiti un analītiku;

•           nodrošināt efektīvus uzņēmuma pārvaldības procesus;

•           pakalpojumu sniegšanas un preču pārdošanas, un piegādes efektivitāti;

•           nodrošināt un uzlabot pakalpojumu kvalitāti;

•           administrēt maksājumus;

•           administrēt neveiktus maksājumus;

•           vērsties valsts pārvaldes un operatīvās darbības iestādēs un tiesā savu tiesisko interešu aizsardzībai;

•           informēt sabiedrību par savu darbību.

PERSONAS DATU APSTRĀDE

SIA ”MACAN” apstrādā Klienta datus, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju iespējas, ņemot vērā pastāvošos privātuma riskus un SIA ”MACAN” saprātīgi pieejamos organizatoriskos, finansiālos un tehniskos resursus.

SIA ”MACAN” attiecībā uz Klientu var veikt automatizētu lēmumu pieņemšanu. Klients par šādām SIA ”MACAN” darbībām tiek informēts atsevišķi saskaņā ar normatīvajiem aktiem. Klients var iebilst automatizētu lēmumu pieņemšanai saskaņā ar tiesību aktiem, tomēr apzinoties, ka atsevišķos gadījumos tas var ierobežot Klienta tiesības izmantot atsevišķas viņam potenciāli pieejamās iespējas (piemēram, saņemt komerciālus piedāvājumus).

Ar Klientu noslēgtā līguma saistību izpildes kvalitatīvai un operatīvai nodrošināšanai SIA ”MACAN” var pilnvarot savus sadarbības partnerus veikt atsevišķas preču piegādes vai pakalpojumu sniegšanas darbības, piemēram, preču piegādes darbu veikšanu, garantijas servisa darbu veikšanu, rēķinu izsūtīšanu un tamlīdzīgi. Ja izpildot šos uzdevumus, SIA ”MACAN” sadarbības partneri apstrādā SIA ”MACAN” rīcībā esošos Klienta personas datus, attiecīgie sadarbības partneri ir uzskatāmi par SIA ”MACAN” datu apstrādes apstrādātājiem un SIA ”MACAN” ir tiesības nodot SIA ”MACAN” sadarbības partneriem šo darbību veikšanai vajadzīgos Klienta personas datus tādā apmērā, kā tas nepieciešams šo darbību veikšanai.

SIA ”MACAN” sadarbības partneri (personas datu apstrādātāja statusā) nodrošinās personas datu apstrādes un aizsardzības prasību izpildi saskaņā ar SIA ”MACAN” prasībām un tiesību aktiem, un neizmantos personas datus citos nolūkos, kā tikai ar Klientu noslēgtā līguma saistību izpildei SIA ”MACAN” uzdevumā.

PERSONAS DATU AIZSARDZĪBA

SIA ”MACAN” aizsargā Klienta datus, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju iespējas, ņemot vērā pastāvošos privātuma riskus un SIA ”MACAN” saprātīgi pieejamos organizatoriskos, finansiālos un tehniskos resursus, tajā skaitā izmantojot šādus drošības pasākumus:

•           Datu pseidonimizēšanu; 

•           Ugunsmūri;

•           Ielaušanās aizsardzības un atklāšanas programmas;

•           Citus aizsardzības pasākumus atbilstoši aktuālajām tehnikas attīstības iespējām.

PERSONAS DATU SAŅĒMĒJU KATEGORIJAS

SIA ”MACAN” neizpauž trešajām personām Klienta personas datus vai jebkādu pakalpojumu sniegšanas un līguma darbības laikā iegūtu informāciju, izņemot:

•           ja attiecīgajai trešajai personai dati jānodod noslēgtā līguma ietvaros, lai veiktu kādu līguma izpildei nepieciešamu vai ar likumu deleģētu funkciju (piemēram, bankai norēķinu ietvaros vai preces garantijas pakalpojuma ietvaros);

•           saskaņā ar Klienta skaidru un nepārprotamu piekrišanu;

•           ārējos normatīvajos aktos paredzētajām personām pēc viņu pamatota pieprasījuma, ārējos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un apjomā;

•           ārējos normatīvajos aktos noteiktos gadījumos SIA ”MACAN” likumīgo interešu aizsardzībai, piemēram, vēršoties tiesā vai citās valsts institūcijās pret personu, kura ir aizskārusi šīs SIA ”MACAN” likumīgās intereses.                       

TREŠO VALSTU SUBJEKTU PIEKĻUVE PERSONAS DATIEM

SIA ”MACAN” personu datiem nevar piekļūt trešajās valstīs (tas ir, valstīs ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas) esoši izstrādātāji vai pakalpojumu nodrošinātāji (Regulas izpratnē - nosūtīšana uz trešajām valstīm) datu apstrādātāja (operatora) statusā.

PERSONAS DATU GLABĀŠANAS ILGUMS

SIA ”MACAN” glabā un apstrādā Klienta personas datus, kamēr pastāv vismaz viens no šiem kritērijiem:

•           tikai tik ilgi, kamēr ir spēkā ar Klientu noslēgtais līgums;

•           kamēr ārējos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā SIA ”MACAN” vai Klients var realizēt savas leģitīmās intereses (piemēram, iesniegt iebildumus vai celt vai vest prasību tiesā);

•           kamēr kādai no pusēm pastāv juridisks pienākums datus glabāt;

•           kamēr ir spēkā Klienta piekrišana attiecīgai personas datu apstrādei, ja nepastāv cits datu apstrādes likumīgs pamats.

Kad augstāk minētie apstākļi izbeidzas, Klienta personas dati tiek dzēsti.

PIEKĻUVE PERSONAS DATIEM UN CITAS KLIENTA TIESĪBAS

Klientam ir tiesības saņemt normatīvajos aktos noteikto informāciju saistībā ar viņa datu apstrādi, pārliecināties par savu datu pareizumu un tos labot.

Klientam saskaņā ar normatīvajiem aktiem ir arī tiesības pieprasīt SIA ”MACAN” veikt to papildināšanu, labošanu vai dzēšanu, vai apstrādes ierobežošanu attiecībā uz Klientu, vai tiesības iebilst pret apstrādi (tajā skaitā pret personas datu apstrādi, kas veikta pamatojoties uz SIA ”MACAN” likumīgajām (leģitīmajām) interesēm), kā arī tiesības uz datu pārnesamību. Šīs tiesības īstenojamas, ciktāl datu apstrāde neizriet no SIA ”MACAN” pienākumiem, kas tam ir uzlikti ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, un kuri tiek veikti sabiedrības interesēs.

Klients var iesniegt pieprasījumu par savu tiesību īstenošanu:

•           rakstveida formā klātienē SIA ”MACAN” birojā/veikalā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu;

•           kamēr ārējos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā SIA ”MACAN” vai Klients var realizēt savas leģitīmās intereses (piemēram, iesniegt iebildumus vai celt vai vest prasību tiesā);

•           elektroniskā pasta veidā, parakstot ar drošu elektronisko parakstu;

Saņemot Klienta pieprasījumu par savu tiesību īstenošanu, SIA ”MACAN” pārliecinās par Klienta identitāti, izvērtē pieprasījumu un izpilda to saskaņā ar normatīvajiem aktiem.

SIA ”MACAN” atbildi Klientam nosūta pa pastu uz viņa norādīto kontaktadresi ierakstītā vēstulē, pēc iespējas ņemot vērā Klienta norādīto atbildes saņemšanas veidu.

SIA ”MACAN” nodrošina datu apstrādes un aizsardzības prasību izpildi saskaņā ar normatīvajiem aktiem un Klienta iebildumu gadījumā veic lietderīgās darbības, lai iebildumu atrisinātu. Tomēr, ja tas neizdodas, Klientam ir tiesības vērsties uzraudzības iestādē - Datu valsts inspekcijā, (www.dvi.gov.lv).

KLIENTA PIEKRIŠANA DATU APSTRĀDEI UN TIESĪBAS TO ATSAUKT

Klients piekrišanu personas datu apstrādei, kuras tiesiskais pamats ir piekrišana, var dot SIA ”MACAN” pakalpojumu portālos/lietotnēs, SIA ”MACAN” un citās interneta lapās (piemēram, lojalitātes programmas un jaunumu saņemšanas pierakstīšanas formas), vai klātienē SIA ”MACAN” birojā/veikalā.

Klientam ir tiesības jebkurā brīdī atsaukt datu apstrādei doto piekrišanu tādā pat veidā, kādā tā dota, vai nosūtot attiecīgu paziņojumu uz macan.decor@gmail.com un tādā gadījumā turpmāka datu apstrāde, kas balstīta uz iepriekš doto piekrišanu konkrētajam nolūkam turpmāk netiks veikta.

Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

Atsaucot piekrišanu, nevar tikt pārtraukta datu apstrāde, kuru veic, pamatojoties uz citiem tiesiskajiem pamatiem.

SAZIŅA AR KLIENTU

SIA ”MACAN” veic saziņu ar Klientu, izmantojot Klienta norādīto kontaktinformāciju (telefona numuru, e-pasta adresi, pasta adresi, kā arī izmantojot sms paziņojumus). 

Saziņu par pakalpojumu līgumsaistību izpildi SIA ”MACAN” veic uz noslēgtā līguma pamata (piemēram, preces, pasūtījuma un piegādes veikšanas laiku saskaņošana, informācija par rēķiniem, par plānotiem darbiem, izmaiņām pakalpojumos u.c.).

KOMERCIĀLI PAZIŅOJUMI

Saziņu par komerciāliem paziņojumiem par SIA ”MACAN” un/vai trešo pušu pakalpojumiem un citiem ar tiešu nolīgto pakalpojumu nodrošināšanu nesaistītiem paziņojumiem (piemēram, klientu aptaujas) SIA ”MACAN” veic saskaņā ar ārējos normatīvajos aktos noteikto vai saskaņā ar Klienta piekrišanu.

Klients piekrišanu SIA ”MACAN” un/vai tā sadarbības partneru komerciālu paziņojumu saņemšanai var dot SIA ”MACAN” un citās interneta lapās (piemēram, jaunumu saņemšanas pierakstīšanās formas).

Klienta dotā piekrišana komerciālu paziņojumu saņemšanai ir spēkā līdz tās atsaukumam (arī pēc pakalpojumu līguma izbeigšanās). Klients jebkurā laikā var atteikties no turpmākas komerciālo paziņojumu saņemšanas kādā no šādiem veidiem:

•           nosūtot e-pastu uz adresi macan.decor@gmail.com;

•           klātienē SIA ”MACAN” birojā/veikalā;

•           izmantojot komerciālajā paziņojumā paredzēto automatizēto iespēju atteikties no turpmāku paziņojumu saņemšanas, noklikšķinot uz atteikšanās norādes attiecīgā komerciālā paziņojuma (e-pasta) beigās.

SIA ”MACAN” pārtrauc komerciālo paziņojumu sūtīšanu, tiklīdz tiek apstrādāts Klienta pieprasījums atsaukt piekrišanu komerciāliem paziņojumiem.

SĪKDATŅU IZMANTOŠANAS NOTEIKUMI 

Sīkdatnes ir mazas teksta datnes, kuras tīmekļa pārlūkprogramma (piemēram, Internet, Explorer, Firexox, Safari u.c.) saglabā lietotāja galiekārtā (datorā, mobilajā tālrunī, planšetē) brīdī, kad lietotājs apmeklē tīmekļa vietni, lai identificētu pārlūkprogrammu vai pārlūkprogrammā saglabātu informāciju vai iestatījumus. Tādējādi ar sīkdatņu palīdzību tīmekļa vietne iegūst spēju saglabāt lietotāja individuālos iestatījumus, atpazīt viņu un atbilstoši reaģēt, ar mērķi uzlabot vietnes lietošanas pieredzi. Lietotājs var atspējot vai ierobežot sīkdatņu izmantošanu, taču bez sīkdatnēm nebūs iespējams pilnvērtīgi izmantot visas vietņu funkcijas.

Atkarībā no veicamajām funkcijām un izmantošanas mērķa, SIA ”MACAN” izmanto obligātās sīkdatnes, funkcionālās sīkdatnes, analītiskās sīkdatnes un mērķēšanas (reklāmas) sīkdatnes.

Obligātās sīkdatnes nepieciešamas, lai lietotājs varētu brīvi apmeklēt un pārlūkot tīmekļa vietni un izmantot tās piedāvātās iespējas, tajā skaitā iegūt informāciju par pakalpojumiem un iegādāties tos. Šīs sīkdatnes identificē lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti, kā arī tās nevāc un neapkopo informāciju. Bez šīm sīkdatnēm tīmekļa vietne nevarēs pilnvērtīgi darboties, piemēram, sniegt lietotājam nepieciešamo informāciju, nodrošināt pieprasītos pakalpojumus e-veikalā. Šīs sīkdatnes tiek glabātas lietotāja iekārtā līdz brīdim, kad tiek aizvērta tīmekļa pārlūkprogramma. 

Funkcionālās sīkdatnes atceras lietotāja izvēlētos uzstādījumus un veiktās izvēles, lai lietotājs varētu ērtāk lietot vietni. Šīs sīkdatnes glabājas lietotāja iekārtā pastāvīgi.

Analītiskās sīkdatnes apkopo informāciju, kā lietotājs lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru lietotājs izvēlies, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos, lai noskaidrotu, kas interesē vietnes lietotājus, un varētu uzlabot vietnes funkcionalitāti, padarīt to ērtāk lietojamu. Analītiskās sīkdatnes identificē tikai lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti. Atsevišķos gadījumos dažas no analītiskajām sīkdatnēm vietnes īpašnieka vietā saskaņā ar tā norādījumiem un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem pārvalda trešās personas datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Adwords.

Mērķa (reklāmas) sīkdatnes izmanto, lai apkopotu informāciju par lietotāja apmeklētajām tīmekļa vietnēm un piedāvātu tieši konkrētam lietotājam interesējošus mūsu vai sadarbības partneru pakalpojumus vai adresētu konkrētā lietotāja izrādītajai interesei atbilstošus piedāvājumus. Parasti šīs sīkdatnes ar vietnes īpašnieka atļauju atbilstoši norādītajiem mērķiem izvieto trešās personas, piemēram, Google Adwords. Mērķa sīkdatnes lietotāja galiekārtā tiek uzglabātas pastāvīgi.

SIA ”MACAN” izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vietņu un mājaslapu lietošanas pieredzi:

- nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti;                                                          

-pielāgotu mājaslapas funkcionalitāti lietotāja lietošanas paradumiem -tai skaitā valodai, meklēšanas pieprasījumiem, iepriekš apskatītajam saturam;

-iegūtu statistikas datus par lapas apmeklētāju plūsmu apmeklētāju skaitu, lapā pavadīto laiku u.c.;

-lietotāju autentifikācijai;

-gadījumā, ja lietotājs ir SIA ”MACAN” pakalpojumu klients, lai parādītu lietotāja vajadzībām pielāgotus piedāvājums 

Ja nav noteikts citādi, sīkdatnes tiek glabātas, kamēr tiek izpildīta darbība, kādam nolūkam tās vāktas, un pēc tam tās tiek dzēstas.

Sīkdatņu informācija netiek nodota apstrādei ārpus Eiropas Savienības un EEZ.

Sīkdatņu apstiprināšana un atspējošana

Apmeklējot SIA ”MACAN” vietnes un mājaslapas, lietotājam tiek attēlots logs ar ziņojumu par to, ka tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Aizverot šo ziņojuma logu, lietotājs apstiprina, ka ir iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem, gadījumiem, kad to informācija tiek nodota trešajai personai, un tiem piekrīt. Attiecīgi sīkdatņu izmantošanas tiesiskais pamats ir lietotāja piekrišana. Ja izmantojot vietni vai mājaslapu lietotājs noslēdz līgumu–sīkdatņu apstrāde vajadzīga līguma ar lietotāju izpildei, vai, lai SIA ”MACAN”  izpildītu savu likumisku pienākumu vai īstenotu likumīgas intereses. 

Ikvienas tīmekļa pārlūkprogrammas drošības iestatījumos iespējama sīkdatņu ierobežošana un dzēšana. Tomēr jāņem vērā, ka nevar atteikties no obligāto un funkcionālo sīkdatņu lietošanas, jo bez tām vietnes un mājaslapas pilnvērtīgas lietošanas nodrošināšana nav iespējama. 

Vislabākajai lietotāja pieredzei un pilnvērtīgai tīmekļa vietnes darbībai iesakām sīkdatnes saglabāt.

Ja Jums ir jautājumi par sīkdatņu izmantošanu, lūdzu sazinieties uz macan.decor@gmail.com

CITI NOTEIKUMI

SIA ”MACAN” mājaslapās var tikt ievietotas saites uz trešo personu interneta mājaslapām, kurām ir savi lietošanas un personas datu aizsardzības noteikumi, par ko SIA ”MACAN” nenes atbildību.

SIA ”MACAN” ir tiesības veikt papildinājumus Privātuma politikā, padarot pieejamu Klientam tā aktuālo versiju, ievietojot SIA ”MACAN” mājaslapā.